motorsportpress.eu motorsportpress.eu
Bartek 02.02.2021

Casio - marka w branży smartfonów

Casio - bardzo popularna marka wśród użytkowników smartfonów. Marka specjalizuje się w produkcji smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych - od urządzeń mobilnych po telefony i tablety. Czasio produkuje telefony i tablety na rynek japoński, oferując: urządzenia Sony Xperia, telefony Asus Zenfone, HTC One M9 i M7, modele Samsung Galaxy Core, Samsung Galaxy Core I7 oraz Samsung Galaxy Core II. Urządzenia Czasio są dostępne w wielu różnych kolorach.

Co to jest Czasio?

Czasio oznacza po włosku "huśtanie się" i tak naprawdę powinno być tłumaczone jako "huśtanie się" lub "strząsanie". Marka ta opiera się na produkcji telefonów komórkowych z wykorzystaniem smartfona firmy Czasio. Tworząc telefony firma stawia na ergonomię i wygodę użytkowania. W procesie produkcji zatrudnia techników z firmy, którzy dbają o funkcjonalność i bezpieczeństwo telefonu.

Marka istnieje na rynku od 5 lat. Do dziś Czasio funkcjonuje na rynku jedynie jako zewnętrzny wykonawca smartfona Sony Xperia, Czasio produkował też tablety. Smartfony marki od 2007 roku zawsze były wyposażone w 5-osiowy czujnik pochylenia. Producent wykluczył jednak funkcje akcelerometru czy mikrofonu na rzecz zastosowania migawki uniwersalnej. W drugiej połowie ostatniej dekady Czasio zaczęło wprowadzać technologię Smart Connected Display z urządzeniem Sony Xperia i systemem operacyjnym Android. Generalnie marka wprowadzała dwa smartfony rocznie: urządzenie Xperia i urządzenie Samsung Galaxy. Obie słuchawki mają 3,5-calowy wyświetlacz. Wykorzystali wyświetlacze LCD o rozdzielczości 240 na 720 pikseli. W 2011 roku marka Xperia została kupiona przez firmę Sony, która dystrybuuje telefony pod marką Sony.

Smartfon Czasio - funkcje

Słuchawka jest wyposażona w kamerę, która umożliwia przechwytywanie nagrań wideo 4K i pokazuje, jak smartfon wygląda tak, jakby filmował aparatem telefonu. Aparat z telefonu Xperia posiada funkcje nagrywania w HDR oraz możliwość nagrywania wideo 1080p.

Były też specjalne aplikacje na urządzenie Xperia, które pozwalają ustawić harmonogram nagrywania i robienia selfie. W telefonie Xperia była też specjalna funkcja, czyli możliwość zdalnej awarii telefonu w razie potrzeby.

Tagi: funkcje, samsung, galaxy, smartfonów, telefony, tablety, telefonu, marka kawy, marka zegarków krzyżówka, marka samochodu, marka samochodu na e,